KSU

Krajowy System Usług to sieć współpracujących podmiotów, które wspierają rozwój przedsiębiorczości w Polsce. W ośrodkach KSU przedsiębiorcy mogą skorzystać z usług doradztwa biznesowego w zakresie innowacji, ochrony środowiska, zarządzania finansami, zarządzania energią, wykorzystania technologii informacyjnych, marketingu i sprzedaży produktów przetwórstwa rolno-spożywczego.

Ponadto, przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu pożyczki lub poręczenia. Wszystkie ośrodki współpracujące z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach KSU działają na podstawie wypracowanych Standardów Usług, dzięki czemu przedsiębiorca otrzymuje usługę najwyższej jakości. Dodatkowo, we współpracy z Krajowym System Usług działa kilkadziesiąt funduszy pożyczkowych i funduszy poręczeniowych, które są zrzeszone w Polskim Związku Funduszy Pożyczkowych i Krajowym Stowarzyszeniu Funduszy Poręczeniowych. Wiele organizacji tworzących KSU współpracuje jednocześnie z innymi znanymi sieciami, takimi jak Enterprise Europe Network (konsorcja dawnych Centrów Euro Info, EIC i Ośrodków Przekazu Innowacji, IRC).

Jako ośrodek KSU część świadczonych przez nas usług realizujemy w oparciu o ogólnodostępne standardy.

Do usług tych należą:

  • usługi doradztwa – asysty w prowadzeniu działalności gospodarczej obejmujące diagnozę potrzeb biznesowych Klienta oraz wsparcie doradcze w zakresie rozwoju firmy,
  • usługi doradcze w zakresie szybkiej optymalizacji zarządzania finansami przedsiębiorstwa świadczone dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw obejmujące audyt optymalizacyjny, doradztwo we wdrożeniu działań optymalizacyjnych oraz poprawę zarządzania finansami firmy,
  • usługi doradczo – szkoleniowe w zakresie wykorzystania technologii informacyjnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem.

Szczegółowe informacje o usługach można znaleźć tutaj: ksu.parp.gov.pl

kod zabezpieczający wyślij
X

Strona korzysta z plikow cookies w celu realizacji uslug i zgodnie z Polityka plikow Cookies. Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu w Twojej przegladarce.